Wednesday, April 21, 2010

Anton Vill - Näitus

Ühes peidetud Tallinna urkas, kusagil Stockmanni taga, tänaval kuhu Sa oled justkui kunagi kogemata sattunud avati 7. aprillil 2010 näitus "Näitus". Juba viis päeva hiljem väljapanek suleti ja Sina ei jõudnudki seda vaatama minna. Sind ei saa selles küll kuidagi süüdistada, pressiteadet ju polnud, ZA/UM'gi teavitas Sind alles viimasel hetkel ja siis oli juba hilja olemasolevaid plaane kohendada. Nii see sündmus Sust mööduski.

Liialt pole põhjust kurvastada sest erinevalt enamvähem kõigist ülejäänud maailma kunstnikest on Anton Vill arvutite ja internetiga üsna hea läbisaamisega ja nii on need pildid ka digitaalselt esindatud.

Sõna ka näituse vormi kohta: Väljapanekuga ei kaasne ühtegi infokildu. Ei CV'd kunstniku eelnevate saavutustega, ei närvidelekäivat kontseptsiooni lahti seletavat lehte, ei valgeid lipikuid seintel piltide pealkirjadega. Ainult teosed ise, avaldatud sisuliselt pretensioonitu "Näituse" raames.145cm x 195cm

180cm x 155cm

215cm x 125cm

180cm x 260cm

145cm x 195cm

180cm x 260cm

50cm x 30cm

70cm x 50cm

120cm x 115cm

6 comments:

 1. Võib ka tähele panna kui ülbelt ja romantiliselt underground see oli. Nii palju kui mina tean ei olnud ühtegi pressiteadet, kogu asi toimus kusagil obskuurses kohas väljaspool kogu kunstimaailma, ainult viieks päevaks ja enamvähem kunstniku enda kutse järgi teadsid inimesed kohale tulla.

  Kõige kõvem asi mis viie aasta raadiuses juhtuda saaks on ära juhtunud ja mitte keegi ei tea sellest. Amazing.

  ReplyDelete
 2. Foto pealt on raske näha ehk, aga taksikoertest sissepiiratud lapse juures on võib-olla et märkimisväärne ka see, et värvipliiatsi jooned on kõik suunatud lapse varjule.

  ReplyDelete
 3. Lisasin iga pildi alla ka tema mõõdud, need ei ole väikesed.

  ReplyDelete
 4. Respekt küll jah, aga kui nüüd keegi midagi uut postitaks, siis meil ei oleks teist nädalat järjest lehekülje päises pilt deformeerunud peenisega mehest, kellel tuleb imik anusest välja.

  ReplyDelete
 5. Uusi postitusi pooldav agitatsioon on alati normaalne.

  ReplyDelete